Září 2018

Jaký je pátý díl Kočičích válečníků?

20. září 2018 v 15:34 | Sluneční záře |  Novinky
Jak už zaznělo v komentářích, v pondělí konečně vyšel pátý díl Kočičích válečníků - Nebezpečná stezka! Za dva dny jsem ho měla přečtený! Je to trochu škoda, čekat rok na knížku a pak ji zhltnout na posezení... Ale děj je tak napínavý, že se nemůžete odtrhnout!
První kapitola trochu drhne, jako bych to překládala já s Červeným pruhem (který zkouší překládat Bluestar's prophecy na Wattpadu ;D) a překladatelka zapomněla na hodiny slohu na základní škole. Ale naštěstí se jen potřebovala rozjet, protože dál už se čte knížka sama.
Děj navazuje přímo na předchozí díl, který skončil v momentě překvapení, a rozhodně vám nedá oddechnout. Zrádný nepřítel je zpět, v lese se objevuje nová skrytá hrozba a Modrá hvězda se odvrací od Hvězdného klanu i vlastních válečníků. Může se Ohnivous vůbec na někoho spolehnout?
I když jsem knížku už dávno četla ve fanouškovských překladech, nenudila jsem se ani chvilku a dojemný konec příběhu důkladně probrečela. Ovšem ještě stále není vyhráno.
Čtení nám tentokrát nekazí žádné chyby ani překlepy, Albatros se očividně snaží jít do sebe, i když staré fanouškovské lebky stále nesouhlasí s překladem některých jmen, který se moc nelepší a nakladatelství se do něj čím dál více zamotává. Nelekněte se proto jména Tygr, které ve dvou případech nedopatřením použili pro Drápa.
Hřbet navazuje na obrázek na hřbetě čtvrtého dílu, i když měsíc lítá o pár milimetrů - ale to na anglické verzi taky. Spíš mě děsí, že v porovnání s originálem jim moc z obrázku, který má připadnout na šestý díl, nezbylo. Uvidíme, jak si s tím redakce poradí :)

A jak se nový díl líbil vám, válečníci? A žádné spoilery! :D

Jak Albatros napravil hřbet druhého dílu

5. září 2018 v 15:02 | Sluneční záře |  Novinky
Dotisk druhého dílu je na světě, a tak jsem se rozhodla ověřit, jestli Albatros dodržel svůj slib a napravil obrázek na hřbetě knížky. Na pultech knihkupectvích můžete ještě narazit na původní pokaženou verzi, ale z distribuce už posílají nový dotisk. Takže pokud po něm toužíte, stačí přesvědčit knihkupce, ať vám ji objednají i přes to, že už mají dva výtisky té samé knihy v regále...
Ale proč byste to dělali, když ještě nevíte, jak ta nádhera vypadá, že? Tak se na to pojďme společně podívat!


Ano, Albatros opět nezklamal. Dodržel dané slovo a my na hřbetech máme už jen jednu kočku... ovšem se dvěma ocasy? Neschopnější nakladatelství jsem snad ještě neviděla.
Přišlo mi to ovšem zvláštní. Jak to, že jim to opět nevychází, když první a třetí díl mají správně? Porovnala jsem tedy knížky ještě jednou s anglickým originálem. Původní vydání má menší formát a tenčí papír... ale obrázek na něm je stejně velký, jak ho tiskne Albtaros! Tak to je jejich kámen úrazu - zvětší si formát, udělají tlustší knížky, ale obrázek nezvětší, i když ho potřebují dát na větší plochu, a pak si to ještě špatně odposouvají. Trochu se bojím, jak dopadnou poslední dva díly.

Sluneční záře /v akci/