Srpen 2018

Paní na hlídání - hororová minipovídka

17. srpna 2018 v 17:08 | Sluneční záře |  Něco navíc
V roce 2012 vydalo nakladatelství Mladá fronta soubor minihororů pro děti nazvaný "Půlminutové horory". Do knihy svými dílky přispěla spousta známých autorů jako Neil Gaiman, Margaret Atwoodová, James Patterson a další. Mezi nimi i naše oblíbená spisovateka, Erin Hunter!
Knížka už je bohužel ve většině knihkupectví takřka nedostupná, jen sem tam se objeví nějaký kus po republice. Já ji například sháněla jedné známé spojkou z Olomouce.
Ještě, že jsem ji prolistovala, než jsem ji poslala dál!
Díky tomu vám nyní můžu přinést hororovou povídku od Erin Hunter. Bojíte se? :)

Dnes vychází nový díl Zákona smečky

13. srpna 2018 v 8:00 | Sluneční záře |  Novinky

Zjistila jsem, že spousta z vás čte i Zákon smečky, tak mě napadlo, že by to mohlo někoho tady zajímat.
Právě dnes oficiálně vychází nový díl Zákona smečky: Soumrak - Rudý měsíc! (I když k nám do knihkupectví dorazil už před třemi dny...)
Musím se přiznat, že mě tahle série moc nechytla a skončila jsem u čtvrtého dílu. Oproti Kočičím válečníkům mi přijde taková jednodušší a já jsem po všech těch přečtených knihách přeci jen trochu náročný čtenář :D Ale proti gustu...
Užijte si to :)

"Medvědi" už mají obálku i poetický název

8. srpna 2018 v 11:06 | Sluneční záře |  Volání divočiny
Nakladatelství Albatros pomalu odtajňuje podobu nové série o medvědech. Její oficiální název zní "Volání divočiny" (Pořád si říkám, že už jsem to někde slyšela, a pak *bum* - to vážně kopírují Jacka Londona?). První díl se bude jmenovat "Putování začíná".
Původní obálka knížky zjevně Albatros příliš neuchvátila, ani její druhá anglická verze. Nakonec se dočkáme přebalu od našich německých sousedů. Nápis už sice graficky neladí k ostatním sériím od Erin Hunter, ale jinak se mi zdá celkem pěkná, co myslíte? Formát i měkká lepená vazba zůstává.
Dalším rozdílem oproti Kočičím válečníkům a Zákonu smečky je, že knížka bude o padesát korun dražší. Zbývá jen zjistit, jestli se to vyplatí i nám, čtenářům.

Volání divočiny - Putování začíná

"Tři medvědi, jeden společný osud. První díl série od autorky bestselleru Kočičí válečníci."

Tři medvíďata, každé z jiného druhu - lední medvěd, baribal a medvěd grizzly - jsou brzy po narození odloučena od svých rodin. Ale nevzdávají se, jsou odhodlána v kruté divočině přežít stůj co stůj. Jejich cesta ale zdaleka nebude přímá a jednoduchá… Osud je brzy svede dohromady a společně zažijí mnohá dobrodružství a budou muset překonat mnoho útrap…

Počet stran: 288
DPC: 249,-
Vyjde: 24. 9. 2018

Pro anglický originál nemusíte do zahraničí

1. srpna 2018 v 9:00 | Sluneční záře |  Knihy
Ahoj válečníci!
Často jen sedím u obrazovky a projíždím vaše diskuze a komentáře o Kočičích válečnících. Vím, že spousta z vás čte knížky v angličtině, nebo se na to chystá. Nebo se aspoň chystá naučit se pořádně anglicky a pak se do toho pustit. Jenže objednávat knížky ze zahraničí je většinou drahé a zdlouhavé. Z amazonu vám navíc přijdou knížky obouchané, protože je neumějí pořádně zabalit.
Nedávno jsem ovšem zjistila, že originální vydání Warriors se dá sehnat i v českých internetových knihkupectvích! Na pultech kamených obchodů bohužel většinou není dostatek místa, abyste tam mohli Kočičí válečníky v angličtině najít (anglických knih vychází hrozně moc a knihkupci raději sáhnou po těch "prodejnějších"), ale internetová knihkupectví tento problém nemají.
Na eshopech jako jsou megaknihy.cz a ENbook.cz seženete nejenom základní série, ale i většinu knih ze sérií vedlejších - včetně manga komiksů a průvodců.
Ano, všichni doufáme, že všechny knížky o Kočičích válečnících jednou vyjdou i v češtině, ale tímhle tempem budeme čekat aspoň dalších třicet let. To se dřív zvládnete naučit anglicky, že?