Červenec 2018

V dotisku druhého dílu by měla být opravena obálka

28. července 2018 v 10:00 | Sluneční záře |  Novinky
Na 20. srpna je plánovaný dotisk druhého dílu Kočičích válečníků - Oheň a led. Všichni víme, že na původním hřbetu knížky je špatný obrázek a nesedí do celkového obrazu, který má vzniknout spojením všech knížek. Nakladatelství Albatros ovšem tvrdí, že v dotisku chybu napravilo!
To je něco! Že bychom se konečně dočkali nejenom vydání pokračování, ale i dokonalé knihovničky?
Na skladě albatrosácké distribuce je ale pořád přes sto kusů původní chybné verze a spousta dalších je stále na pultech knihkupectvích. Kdy se k nám opravený dotisk dostane je tedy pořád velkou otázkou... Ale až se to stane, budu mezi prvními, kdo si ho koupí!

Pátý díl Kočičích válečníků vyjde v září

26. července 2018 v 15:14 | Sluneční záře |  Novinky
Nejdřív to měl být květen, pak léto, teď to vypadá na polovinu září. I když je pravda, že vzhledem k astronomickému létu Albatros svůj poslední slib dodrží. Pátý díl Kočičích válečníků má vyjít 17. 9., týden před prvním dílem Medvědů (více v tomto článku).
Snad je toto poslední termín, který od nakladatelství uslyšíme, a konečně se dočkáme pokračování!
Tak na co čekáte? Popadněte diáře a začněte plánovat výpravy do knihkupectví!

Albatros vydá další knižní sérii od Erin Hunter

21. července 2018 v 9:00 | Sluneční záře |  Volání divočiny
Albatros se rozhodl vydat další sérii knih od Erin Hunter, autorky Kočičích válečníků a Zákona smečky. Tentokrát se jedná o sérii Seekers (Albatrosem přeloženo jako "Medvědi"), která čítá dvanáct knih a vypráví příběh tří medvědů, kteří společně putují divočinou.
První díl by měl vyjít koncem září. Konkrétně 24. 9., ale všichni víme, jak je to s Albatrosem a datem vydání. Nejsem si teď jistá, kterou obálku nakonec použijí, ale mám pocit, že ta původní na stránkách Erin Hunter to není. Možná tahle?
Nakladatelství očekává, že se kniha stane dalším "bestsellerem" a chystá velkou reklamní kampaň. Tak se nelekněte, až na vás začne vyskakovat na různých internetových stránkách a plakátech v knihkupectví. Upřímně doufám, že když se tak moc snaží tuhle knížku propagovat, bude alespoň obsahovat méně chyb, ale kdo ví...

Byla bych ovšem mnohem raději, kdyby nejdřív zvládli dovydat aspoň celou první sérii Kočičích válečníků. O pátém díle momentálně nemám žádné další informace a Albatros komunikaci se zákazníky očividně nepřikládá žádný význam.

Vaše mírně rozhozená Sluneční záře

První sraz Kočičích válečníků je za námi! Jaký byl?

20. července 2018 v 13:47 | Sluneční záře (s přispěním Borového ocase, Amberpaw a Foxtail) |  Kočičí srazy
První sraz Kočičích válečníků je úspěšně za námi! Uskutečnil se 16. června v Brně. Jaký byl a co se na něm dělo? Přišel nakonec vůbec někdo? Bylo dost jídla?
Jsem si jistá, že vás tyto záludné otázky trápí (hlavně ta poslední, ta nejdůležitější!), ale nebojte! Konečně přicházíme s článkem, který vám na všechny odpoví. A možná i na nějaké další, o kterých jste dosud neměli tušení...