Když mi píšete zprávu, prosím, uvádějte i adresu (mailovou, pošta je drahá), na kterou mám odpovídat, jinak vaše vzkazy a dotazy zůstanou bez odpovědi :)
Vaše milovaná Sluneční záře

Speciální série: Manga

16. října 2016 v 17:58 | Jeřabina |  Knihy
Zde se nachází přehled manga knih od Erin Huner. Je jich celkem 13, pouze tři z nich ale byly přeloženy do češtiny.
Nedoporučuji číst všechny anotace - můžou obsahovat spoilery.

Ztracený válečník

První kniha o Šedopruhově putování.

Když Dvounožci zničí lesní domov válečnických klanů, Šedopruh - zástupce vůdce Hromoklanu - padne do zajetí, když se svým druhům snaží pomoci uniknout! Je uvězněný v hýčkaném životě kočičího mazlíčka a u své láskyplné rodiny Dvounožců má všechno jídlo a přístřeší, které potřebuje, ale to není způsob, kterým chce žít. Les jej volá a on nikdy nepřestane toužit po domově. Spřátelí se s divokou domácí kočkou Millie, která jej povzbuzuje, aby se vydal hledat své ztracené přátele. Ale podaří se Šedopruhovi někdy najít cestu zpět ke klanu?

Válečníkův úkryt

Druhá kniha Šedopruhovy cesty.

Pátrání Šedopruha a Millie po Hromoklanu sotva začalo a už museli oba čelit zdánlivě nepřekonatelným překážkám. Uniknout ze sídla dvounožců nebylo tak snadné, jak čekali, a Millie zase nezná život v divočině, takže Šedopruh je oba musí pohánět kupředu. A když už mají dočasný úkryt na dohled, konflikt s kmenem venkovských koček oba cestovatele málem rozdělí!
Válečníkův návrat

Třetí Šedopruhova kniha.

Šedopruh a Millie konečně nalezli původní území Hromoklanu, ale netvoři Dvounožců les zničili a Šedopruh se obává, že všichni jeho druhové zahynuli nebo byli zajati Dvounožci. Millie naléhá, aby pokračoval v pátrání, a starý přítel ukáže oběma kočkám cestu, po níž Klan před mnoha měsíci šel. Ale nebezpečí stále číhá na každém kroku a Šedopruh má obavy, že jejich výprava je odsouzena k nezdaru. Podaří se oběma cestovatelům najít Šedopruhovy druhy?
Vzestup Pohromy
(*The Rise of Scourge; někdy se překládá také jako Vzestup Uragána)

Když se domácí mazlíček Drobek setká s divokými kočkami, které brání své území, unikne s mnoha jizvami - a nemilosrdnou vžitou záští. Jak jeho pověst mezi samotářskými kočkami, které žijí ve špinavém cihlovém průchodu dvounožců stoupá, změní si jméno na Pohromu a všechno ze svého starého života hodí za hlavu - kromě své touhy po pomstě.
Havranova cesta 1: Roztříštěný mír

Havran si již zvykl na život na farmě, daleko od lesa a Drápova zrádného pohledu. Uvědomuje si, že opuštění klanu byl správný krok a užívá si tiché dny a mírné noci se svým nejlepším kamarádem Ječmenem. Když ale přijde pět samotářských koček hledajících přístřeší, Havranův nový život je ohrožen. Společně s Ječmenem musí najít cestu jak přemoci samotáře - dříve, než ztratí svůj domov navždy.
Havranova cesta 2: Klan v nouzi

Havran s Ječmenem byli skupinkou samotářských koček vyhnáni ze své farmy. Nyní se musí obrátit na Hromový klan vedený Havranovým přítelem, Ohnivým měsícem. Ohnivý jim nabídne přístřeší a slíbí, že jim pomůže dostat zpět svůj domov co nejdříve to půjde. Ale Hromový klan je ve vážném nebezpečí, kočky z Krvavého klanu začaly s raziemi na území Hromového klanu a útoky na klanové hlídky. Zvládnou Havran s Ječmenem pomoci Ohnivému měsíci a jeho klanu vyhnat své nepřátele? A budou se moct vrátit zpět domů?
Havranova cesta 3: Srdce válečníka

Havran a Ječmen pomohli svým přátelům z Hromového klanu porazit kočky z Krvavého klanu. Nyní jsou připraveni bojovat za návrat do svého domova na farmě. Ohnivý měsíc jim nabídl hlídku, ale Havran se obává, že nebude stačit na vyhnání vetřelců. Uvědomuje si, že musí najít kuráž a bojovat jako pravý válečník - anebo ztratit svůj domov navždy.
Nebeský klan a cizinec 1: Záchrana

Přichází období nového listí a Listová hvězda je hrdá na svůj vzkvétající klan. Lesy překypují kořistí, válečnické doupě je plné a Listová hvězda čeká svá vlastní koťata. Ale blízko Nebeského klanu číhá cizinec a koťata Listové hvězdy i zbytek celého klanu může být ve vážném nebezpečí.
Nebeský klan a cizinec 2: Za hranicí zákoníku

Za podpory Listové hvězdy se Sol, bývalý mazlíček, přidá k Nebeskému klanu. Jeho snem se stane být skvělým válečníkem, a slibuje ochotu a statečnost. Ale Listová hvězda si brzy pokládá otázku, jestli Sol dodržuje válečnický zákoník. Když Solovo působení vede k nebezpečné katastrofě pro Nebeský klan, Listová hvězda se musí rozhodnout, jestli se mu dá věřit - dřív, než bude pozdě.
Nebeský klan a cizinec 3: Po povodni

Listová hvězda usiluje, aby Nebeský klan zůstal jednotný i po povodni, která zničila jejich tábor, ale klanoví příslušníci jsou vystrašení z toho, co by se mohlo stát příště. Mezitím Sol vyžaduje, aby ho Listová hvězda učinila válečníkem, ale ta si není jistá, že bude Sol někdy schopen přijmout válečnický zákoník. Jen co Nebeský klan znovu čelí zničující výzvě, Listová hvězda musí zjistit, co je pro klan nejlepší - jednou provždy.
Tygří měsíc a Saša 1: Do lesa

Saša má vše, co potřebuje: milé dvounožce, kteří se o ni starají během dne a volnost prozkoumávání lesa, kterou si užívá za nocí. Ale když je Saša přinucena k opuštění svého domova, musí čelit osamělému životu v lese. Zpočátku je život na vlastní tlapku vzrušující, ale brzy se začne cítit poněkud osaměle. Když Saša potká Tygřího měsíce, vůdce Stínového klanu, chce vědět, jestli by nebylo lepší se připojit k jeho lesnímu klanu. Ale Tygří má mnoho tajemství a Saša se musí rozhodnout, jestli mu může věřit.
Tygří měsíc a Saša 2: Útěk z lesa

Saša se rozhodla žít mimo klan, dál od ďábelských spiknutí a plánů Tygřího měsíce. Ale život samotáře je mnohem složitější než očekávala a Saša brzy ztrácí naději. Bude muset navěky putovat sama, rvát se za každé jídlo a bojovat s krutostí koček, které přebývají v uličkách sídla dvounožců?
Tygří měsíc a Saša 3: Návrat ke klanům

Saša se vrátila do lesa, aby odchovala svá koťata, Mola, Jestřába a Pulce, ale Tygří měsíc stále pronásleduje její sny. Myslí si, že je v bezpečné vzdálenosti od zvědavých očí Stínového klanu, ale Saša má obavy, že se Tygří brzy dozví o existenci koťat. Když přijde čas bezlistí, Saša zjištuje, že je stále obtížnější nakrmit svou rodinu. Klade si otázku, jestli by pro její koťata nebylo lepší, kdyby byla chráněna a trénována klanem. Ale kam vlastně patří Saša?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Linden Linden | 29. dubna 2017 v 18:16 | Reagovat

Kéž by byly přeloženy všechny..

2 Mrak-Mráček Mrak-Mráček | 8. května 2017 v 19:30 | Reagovat

Přesně tak. Není jich přeložených víc než tři? :-D

3 Scourge Scourge | 14. května 2017 v 10:11 | Reagovat

Je tam i The rise of Scourge!
Přemýšlele jsem kdy o tom že ji zkusím přeložit ale musel bych ji dobře sehnat za dobrou cenu, ptorože stojí ale 200 Kč, a to je to jen komiks, za tolik koupíte kočičí válečníci knihu :D

4 Hnědá hvězda Hnědá hvězda | 24. května 2017 v 20:33 | Reagovat

U toho ,,Rise of scourge" jsem si na něco vzpoměla... když jsem ještě nevěděla že se to překládá jako Pohorma nebo Uragán, tak jsem mu říkala Metla. Bohužel mi ti zvyky zůstaly do dneška a... ,,AŤ ŽIJE VZESTUP METLY!"

5 Červený pruh Červený pruh | 27. května 2017 v 11:45 | Reagovat

[4]: :-D :D

Byl jsem Scourge, teď jsem Červený pruh

6 Scourge Scourge | 25. září 2017 v 16:28 | Reagovat

já přímo miluju Scourge :-P (Pohromu)

7 Minerva Minerva | 28. září 2017 v 22:39 | Reagovat

Ahoj, na Megaknihy mají nejlevnější knihu
The rise of Scourge co jsem kde našla.

8 Feathertail Feathertail | 12. prosince 2017 v 21:10 | Reagovat

to je skvělýýýýýýýýýýýýýýý až na The rise of Scourge... a jsem ráda ža jméno Millie nechali UFF... :-x  :-x  :-x  :-(  ;-)

9 Snowfur Snowfur | 30. prosince 2017 v 21:21 | Reagovat

no.... JO JE TAM SOL!!!!!!!!!! :-D  :-D  :-D  :-D

10 Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda | E-mail | 13. srpna 2018 v 23:29 | Reagovat

Kde se to dá sehnat ?? Nemůžu to nikde najít :-(  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama